Majd úgy döntött, mivel levelére nem kapott választ, hogy mint magánszemély, mint labor tulajdonos fordul ismét az illetékes hivatalokhoz, sőt kifejezetten Magyarország miniszterelnökéhez, Orbán Viktorhoz is. Kérése nem változott, támogatást kért a teljes fogászati ágazatra, azaz a fogorvosok, fogtechnikusok, asszisztensek és a fogászati kereskedők részére is. 2 illetékes hivatal is válaszolt írásban a megkeresésére, közvetlen anyagi támogatást nem kínáltak fel, de válaszukban feltüntették azokat az adókedvezményeket, melyeket a járvány sújtotta időben meg lehet igényelni, sőt 70%-os vissza nem térítendő támogatást is kínálnak fejlesztésre.
A 2 válasz leveleket alább lehet elolvasni, melyben hasznos információkat tudhatnak meg.
PM_ERK/13295/2020
Tisztelt Róth Lajos!
Megkeresését köszönettel megkaptuk és az abban foglaltakkal összefüggésben a következőkről tájékoztatjuk.
Levelében észrevételezi, hogy az Ön által, illetve vállalkozása által végzett tevékenység nem szerepel a koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről szóló 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelet közterhekkel kapcsolatos részletszabályairól és egyes új intézkedésekről szóló 61/2020. (III. 23.) Korm. rendeletben felsorolt tevékenységi körök között.
A Kormány és a Pénzügyminisztérium folyamatosan vizsgálja, hogy a jelenlegi helyzetben melyek azok az ágazatok, tevékenységi körök, melyek esetében a már meghozott intézkedések jogosult körének kiterjesztésére illetve újabb gazdasági intézkedések meghozatalára van szükség és lehetőség. Célunk, hogy a jelenlegi helyzetben segítsük a vállalkozásokat abban, hogy át tudják vészelni a világjárvány miatt hirtelen jött, előre nem látható gazdasági nehézségeket és elkerülhetőek, de legalább mérsékelhetőek legyenek a munkavállalókat érintő elbocsátások is. Továbbá, figyelemmel a kialakult helyzetre minden lehetőséget mérlegelünk annak érdekében, hogy a vállalkozások a veszélyhelyzet elmúltával mielőbb helyreállítsák a válság előtti működőképességüket.
Jelezzük, hogy a Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklése érdekében szükséges adózási könnyítésekről szóló 140/2020. (IV. 21.) Korm. rendelet 12. §-a speciális fizetési könnyítési (részletfizetés, fizetési halasztás) lehetőséget teremt, amelynek keretében az adózó a veszélyhelyzet megszűnését követő harmincadik napig előterjesztett kérelmében fizetési könnyítést kérhet. A kérelem elbírálása során az adóhatóságnak elegendő azt vizsgálnia, hogy a fizetési nehézség a veszélyhelyzetre vezethető vissza. A fizetési kedvezményt az adó fizetésére irányadó határidő leteltét követően bármely adónemre lehet igényelni egy alkalommal, legfeljebb 5 millió forint összegű adótartozásra. Fizetési könnyítésként hat havi pótlékmentes halasztás vagy tizenkét havi részletfizetés engedélyezhető.
A fizetési könnyítésen túl a 140/2020. Korm. rendelet 13. §-a alapján a vállalkozások legfeljebb 20 százalékos mértékű és legfeljebb 5 millió forint összegű adómérséklést is kérhetnek a veszélyhelyzet megszűnését követő harmincadik napig előterjesztett kérelemben. A kedvezmény igénybevételéhez az adózónak igazolnia kell, hogy az adófizetési kötelezettség teljesítése a veszélyhelyzetre visszavezethető okból a vállalkozási tevékenységét ellehetetlenítené. Az adómérséklés igénylése esetén a fentiek szerinti fizetési kedvezményre nincs lehetőség, az általános szabályok szerinti fizetési kedvezmény igénylése azonban nem kizárt. Az adómérséklés egy alkalommal és egy adónemre igényelhető. A fizetési kedvezmény iránti kérelmek minden adózó, így a gazdálkodó szervezetek számára is illetékmentesek.
A további intézkedésekről a Kormány folyamatosan tájékoztatja a gazdasági szereplőket és a lakosságot.
Kérem tájékoztatásunk szíves elfogadását.
Üdvözlettel,
Pénzügyminisztréium
Ügyfélkapcsolati Osztály
——————————————————————————————————————————————————-
Innovációs és Technológiai Minisztérium
Ossza meg véleményét!
A DENTAL.HU a fogászati szakma portálja.
Az Ön véleménye, hozzászólása, aktivitása legalább olyan fontos, mint a cikk, amit elolvasott. Ossza meg a cikket ismerőseivel vagy szóljon hozzá, mondja el véleményét a Facebook oldalunkon.