Megdöbbenve és fájdalommal vettük tudomásul a szomorú hírt, hogy Schulze László 2022. április 30-án örökre itt hagyta e földi világot.
Munkatársi, emberi kapcsolatunk több mint két évtizedre tekinthet vissza. Életútja a fogászat, a fogtechnika iránti elkötelezettségét, szeretetét és tiszteletét tükrözi.
Schulze László családjának már több mint egy évszázada komoly kapcsolata volt a fogtechnikával. Követve a családi hagyományokat, végül Ő is ezt a szakmát választotta. 1968-1970-ig édesapja laborjában volt fogtechnikus-tanuló, majd ott kezdte el szakmai tevékenységét is. 1972 februárjától a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Fogtechnikai Laboratóriumában folytatta tanulmányait, 1974-ben mestervizsgázott. Az eredményes vizsga után már rövidesen szakmai előadásokat tartott különböző szakmai fórumokon, elsőként a KIOSZ Tudományos előadás-sorozatán „Precíziós aranyöntések” címmel.
1977-től átvette és vezette a családi labort (egészen 2018-ig), ahol hosszú éveken át folyamatosan követte és a gyakorlatban meg is valósította a szakma újdonságait. 1979-ben a magánlaborok közül elsőként foglalkozott aranyra égetett kerámiával.
Már pályája elején kapcsolatba került a különféle szakmai érdekképviseleti, érdekvédelmi szervezetekkel, és bekapcsolódott a fogtechnikus képzésbe is. Tanulók oktatásával és vizsgáztatásával 1978 óta foglalkozott, 1981-től tagja volt a Mestervizsga Bizottságnak is. Szakmai ismereteit gyakran megosztotta az új generációval, 1980-tól rendszeresen tartott előadásokat a KIOSZ Tudományos Fórumán, a Földvári Imre Tudományos Előadás-sorozatain, illetve Kongresszusain. Az 1985-ben Szekszárdom megrendezett Fogpótlástani Kongresszuson bemutatta saját készítésű filmjét, melyet komoly elismeréssel fogadott a szakma. 1986-ban a Fogtechnikus Szakmai Bizottság elnöke lett. 1991-ben, a közel két évtizedes tapasztalatait jegyzet formájában is átadta a fogtechnikus-tanulóknak, megírta a „Szakismereti jegyzet”-et. 1990-ben a Fogtechnikusok Országos Ipartestületének alapító tagja volt, majd több cikluson át elnöke is.
1997-től ő képviselte Magyarországot az FEPPD-ben, közben 2000-2004-ig az IPOSZ elnökség tagja is volt. 2004-ben Kölnben az IDS-en, a Dental Labor Arany Paralelometer szakmai versenyen a zsűri különdíjban részesítette. 2018-ban vette át a MOSZI
életműdíját.
Rendkívül sokirányú közéleti tevékenysége mellett bekapcsolódott lapjaink (Dental Hírek, Fogtechnikai Szemle) munkájába is, ötleteivel, észrevételeivel és cikkeivel segítette az olvasók ismereteinek a bővítését, illetve a Dental World-ön tartott értékes előadásaival hozzájárult a szakma értékeinek a közzétételéhez. 2021-ben Elismerő oklevelet vett át a Dental Press Lapkiadó, a Dental World szervezői és az OFI vezetősége nevében a fogtechnikus szakmában kifejtett eredményes tevékenységéért.
Közel fél évszázados, igen színvonalas szakmai „örökséget” hagyott az utókorra, illetve mindenkire, aki a fogászat fejlődésének az ügyét fontosnak tekinti! Egész életében a „fogtechnika igazi mestere” volt!
In memoriam Schulze László! Nyugodj békében!