„Innovatív módszerek és az implantáció fejlesztésének kilátásai.”
2015-ben, az Ihde Dental és az International Implant Foundation szervezésében, Oroszországban-Szocsiban került megrendezésre a II. Nemzetközi Bazális Implantológiai Tudományos Kongresszus.
A 2014. évi XXII. Téli Olimpia helyszínéül szolgáló stadionok környékét ezúttal a 35 országból érkező közel 600 bazális implantológiával foglalkozó szakember népesítette be, akik Szocsi egyik legszebb ötcsillagos szállodájának és konferencia központjának a Radisson Blu Ressort valóban ötcsillagos vendégszeretetét élvezhették.
A professzionálisan szervezett és lebonyolított konferencián magyar szakemberek is szép számban voltak jelen, 30-an utaztunk együtt Szocsiba.
Az elmúlt években nagyon összetartó csapat kovácsolódott össze, ahol a tapasztalt sebészek és a bazális implantológiai technikával még csak ismerkedő kollégák is otthonosan érezhetik magukat. Az előadásokon és egyéb programokon való részvétel valódi közösségi élmény jelentett számunkra. Jó volt kicsit újra élvezni a nyarat hiszen Szocsiban még október közepén is sok napsütés és 24 fok volt, élvezhettük a közeli tengerpartot, a néhány kilométerre magasodó hegyek látványát és az olimpiai park hangulatát is. Megérkezésünket követően minden nap élveztük az öt csillagos szálloda különlegesen felszerelt wellness részlegét is.
A három napos Nemzetközi Kongresszust Prof. Dr. Stefan Ihde köszöntő beszéde és előadása nyitotta meg, megköszönve az orosz szervezők és vezető klinikusok munkáját is. Előadásában a bazális implantológia legfontosabb elveiről beszélt, fényképekkel illusztrálva azokat.
A napi programot 1-1,5 órás előadások alkották, melyek a bazális implantológia különböző témáit tárgyalták. A prezentációk közül is kiemelkedett Dr. Vivek Gauré előadása, a tubero-pterygoidális implantátumról, ami a bazális implantációs fogpótlás disztális sarokkövének számít. Előadása izgalmas, prezentációja praktikus, nagyon jól strukturált volt ebben a fontos témában.
Kuriózumnak számított. Prof. Dr. Vitomir Konstantinovic a belgrádi fogorvostudományi egyetem oktatójának előadása a zygoma-implantátumokról. Ez a technika a tapasztaltabb szakemberek számára is inkább unikum, mintsem a mindennapi gyakorlat része, hiszen komoly maxillofaciális sebészeti ismereteket kíván.
Az előadók között volt a hatalmas tapasztalattal bíró, Prof, Dr. Valeriy Lysenko, a kharkovi 2000 ágyas kórház maxillofaciális-sebész főorvosa, a Szájsebészeti és helyreállító sebészeti Központ vezetője, a kharkovi Orvosi Akadémia posztgraduális képzésének sebészeti fogászati vezető professzora éppúgy, mint a bazális implantológia nehézségeit és sikereit csak nemrég megtapasztaló fogszakorvos is.
A Kongresszuson a résztvevők nemzetközi összetétele miatt 4 nyelven folyt szinkrontolmácsolás, hogy mindenki számára minden előadás azonnal, pontosan érthető legyen. Az előadók és a kongresszus résztvevői mindannyian egyetértettek abban, hogy a bazális implantólógia – akár kompromisszumok árán is – de lehetőséget biztosít azon páciensek implantológiai ellátására, akiknél csak csontpótlás után vagy egyáltalán nem lehet a konvencionális rendszereket alkalmazni így nem kaphatnának rögzített fogpótlást.
Az orvosi előadásokon kívül nagy hangsúlyt kaptak fogtechnikusok előadásai is, hiszen a bazális implantáció hosszú távú sikere csak a metodika irányelveit tökéletesen ismerő és azt professzionálisan alkalmazó szakemberekkel tud megvalósulni.
Az előadásokat követő kérdések és hozzászólások valódi, érdemi vitát jelentettek. A leghosszabb szakmai viták a protetikai témájú előadásokat követően alakultak ki, amik nem véletlenek, hiszen a fogpótlás megfelelő kialakítása kulcsfontosságú az azonnali megterhelés sikeréhez.
(Erről a témáról Prof. Dr. Stefan Ihde nemrégiben magyarul is megjelent „A rágás receptkönyve” című kézikönyvében is olvashatunk)
A Nemzetközi Kongresszus programjait nem csak szakmai programok alkották.
Volt a közeli hegyekbe, a XXII. Téli Olimpia sikereinek helyszínein, az Olimpia Parkban és a Szocsi Forma 1-es pályáján vezetett fakultatív túra. A kongresszus hete alatt lehetőség volt hajóútra, a Fekete tengeren, városnézésre Szocsiban, vagy egyszerűen csak pihenni, sétálni a tengerparton.
Az utolsó estén zenés-táncos gálavacsorán vehettek rész a Kongresszus vendégei, előadói, ahol kötetlen formában, de több esetben is szóba kerültek ismét az előadásokon elhangzottak.
A kiemelkedő sikerrel záródott II. Bazális Implantológiai Kongresszust a Nemzetközi Implantációs Alapítvány szervezte. Főszponzora az Ihde Dental volt, aki Magyarországon is a bazális és egyfázisú implantátumok legnagyobb beszállítója.
A magyarországi delegációt Ihde Dental kereskedőként Csuka Róbert, a Sofortimplant Kft. Ügyvezetője, míg Fogorvosok a Mosolyért Alapítvány részéről Erdei Péter kurátor vezette.
A szervezőknek köszönhetően a Nemzetközi Kongresszus olyannyira sikeres volt, hogy a résztvevők döntő többsége már most jelentkezett a 2016–ban várhatóan még nagyobb létszámban megrendezendő Bazális Implantológiai Tudományos Világtalálkozóra.
International Implant Foundation: Master of Immediate loading
December 4-5-én Budapesten következő állomásához érkezik az International Implant Foundation (IF), Master of Immediate Loading képzésének magyarországi rendezvénye. A Fogorvosok a Mosolyért Alapítvány (FOG-MA) által szervezett kurzus aktuális témája:
Csontfiziológia és implantátum pozicionálás (4D-implantológia)
A kétnapos, az alapítvány által támogatott élőműtéttel egybekötött oktatásra már csak korlátozott számban várunk jelentkezéseket.
Részvételi díj: 800 EUR/fő ami 10 db, IHDE Dental KOS vagy BCS implantátumot is tartalmaz.
[box type=”info” ]További információ:
Csuka Róbert
Sofortimplant Egészségügyi Kft. H–9400 Sopron, Deákkúti út 16.
Tel.: +36 70 570 7217
E-mail sofortimplant@gmail.com, web www.ihdedental.hu[/box]