[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_text _builder_version=”4.4.7″ text_font=”|700|||||||” text_font_size=”16px”]
A kormány a járvány ideje alatt kidolgozott támogatásokkal, kedvezményekkel és a vállalkozásokat segítő kedvezményes hitelekkel szeretné újra lendületbe hozni a gazdaságot. A cégeknek érdemes a könyvelő irodával folyamatosan egyeztetni, mert a változások folyamatosak.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_text _builder_version=”4.4.7″]
Fizetés nélküli szabadság
Azok a munkavállalók, akik a veszélyhelyzet miatt és annak ideje alatt fizetés nélküli szabadságon vannak, jogosultak az egészségügyi szolgáltatásokra.
Ezért 2020. május 1-től a munkáltató ezen munkavállalói után köteles befizetni a havi 7.710 Ft/fő egészségügyi szolgáltatási járulékot. A munkáltató kérelmére ezt a fizetési kötelezettséget a veszélyhelyzet megszűnését követő 60. napig fizetheti meg. FONTOS, hogy a fizetési haladék csak kérelemre történik, viszont a kérelemre nem mérlegel az adóhatóság, automatikusan megadja a haladékot.
Munkahelyteremtő bértámogatás jövőbeni dolgozókra
A program célja, hogy az újra induláskor, új alkalmazott esetén, 6 hónapra igényelhető a támogatás, és összesen 9 hónapig kell az alkalmazottat foglalkoztatni. A támogatás igénylése egyenlőre elég sok adminisztrációs terhet jelent a pályázó számára, bővebben az alábbi oldalon tud tájékozódni: https://nfsz.munka.hu/cikk/936/
Bértámogatás – változás, a kérelem beadható 2020. augusztus 31-éig.
A munkák leállásának idejére a kieső munkabér 70 százalékát az állam 3 hónapra átvállalja. A támogatást a munkavállaló a munkáltatóval közösen, az állami foglalkoztatási szervként eljáró fővárosi, megyei kormányhivatalhoz nyújthatja be. A támogatás azt a célt szolgálja, hogy a járvány miatt nehézségekkel küzdő vállalkozásoknál a leépítéseket megelőzze, a munkahelyeket megvédje. A programban a munkáltató vállalja, hogy nem szünteti meg a munkavállaló munkaviszonyát, illetve a munkavállaló munka idejére és egyéni fejlesztési idejére bért fizet. A munkavállaló vállalja, hogy munkát végez, és az egyéni fejlesztési időben a munkaadó rendelkezésére áll, az állam pedig meghatározott mértékben kompenzálja a munkavállaló kieső jövedelmét.
Az április 21-én elfogadott 141/2020-as kormányrendeletben módosított bértámogatáshoz a nyomtatványokat innen lehet letölteni: https://nfsz.munka.hu/cikk/601/
Növekedési Hitelprogram Hajrá
A Magyar Nemzeti Bank április közepén elindította az új Növekedési Hitelprogramját („NHP Hajrá” néven), maximálisan évi 2,5% kamat mellett.
Ezt a hitelt (a korábbiaknak megfelelően), a (kereskedelmi) bankoknál lehet igényelni, és a bankok is fogják azt elbírálni.
Bővebben a programról, feltételekről: https://www.mnb.hu/nhphajra
„Széchenyi Munkahelymegtartó” hitel
A munkahelyek megtartását segítő forgóeszközhitel, amely a vállalkozás számára likviditási forrást biztosít a foglalkoztatotti létszám megtartásának biztosítása érdekében a munkabérek, a személyi jellegű ráfordítások, ill. egyéb személyi jellegű kifizetések megelőlegezésére. Ezt a hitelt is a kereskedelmi bankoknál lehet igényelni, viszont kizárólag a munkatársak bérére használható fel.
https://www.kavosz.hu/hitelek/szechenyi-munkahelymegtarto-hitel/
Versenyképesség-növelő támogatási program
- május elején jelent meg a rendelet a versenyképesség támogatásáról, melynek várható beadási határideje 2020. november 15.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium pályázatot hirdet versenyképesség-növelő támogatásra, melynek azonosító száma: VNT2020-1
A pályázat célja a Magyar Állam egyszeri, nem visszatérítendő költségvetési támogatás nyújtásával a közép- és nagyvállalkozásokat a COVID-19-járvány (koronavírus-járvány) következtében a gazdaság számára szükséges beruházásokra ösztönözze.
Itt tekintse meg a pályázati feltételeket.
A beadandó dokumentációt itt töltheti le.
Figyelmébe ajánljuk a http://vali.ifka.hu/ honlapot, amelyen folyamatosan frissülnek a vállalkozások számára releváns, a koronavírus járvány által okozott helyzet kezelésére vonatkozó adózási, pénzügyi (likviditási-finanszírozási), pályázati és munkajogi információk.
Fontos tájékoztatás lehet még az alábbi a részletfizetés, adó halasztás kapcsán:
Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklése érdekében szükséges adózási könnyítésekről szóló 140/2020. (IV. 21.) Korm. rendelet 12. §-a speciális fizetési könnyítési (részletfizetés, fizetési halasztás) lehetőséget teremt, amelynek keretében az adózó a veszélyhelyzet megszűnését követő harmincadik napig előterjesztett kérelmében fizetési könnyítést kérhet. A kérelem elbírálása során az adóhatóságnak elegendő azt vizsgálnia, hogy a fizetési nehézség a veszélyhelyzetre vezethető vissza. A fizetési kedvezményt az adó fizetésére irányadó határidő leteltét követően bármely adónemre lehet igényelni egy alkalommal, legfeljebb 5 millió forint összegű adótartozásra.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_cta title=”Ossza meg véleményét!” button_url=”https://www.facebook.com/dentalpress” button_text=”Hozzászólok” _builder_version=”4.4.1″ custom_button=”on” button_text_size=”16px” link_option_url_new_window=”on”]
A DENTAL.HU a fogászati szakma portálja.
Az Ön véleménye, hozzászólása, aktivitása legalább olyan fontos, mint a cikk, amit elolvasott. Ossza meg a cikket ismerőseivel vagy szóljon hozzá, mondja el véleményét a Facebook oldalunkon.
[/et_pb_cta][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]