[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ text_font=”|700|||||||” text_font_size=”16px”]
Kutatások szerint öt fogorvosból négy nehezen tolerálja a FFP2 vagy FFP3 légzőmaszk használatát
Egy új, a Brit Magán Fogorvosi Szövetség (BAPD) által végzett felmérés a fogászati kezelés során használt maszkviselés szabályainak megváltoztatására szólít fel.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.5.1″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.5.1″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.5.1″ _module_preset=”default”]
A csoport nyílt levelet írt a Public Health England (PHE) számára: fogorvosok számára túlságosan megterhelőnek tartják a PPE-t, melyet kezelések során viselniük kell. A csoport a felmérésre alapozva azt is állítja, hogy a feltételrendszert nem mindegyik magánellátás képes finanszírozni, többségük így csak az alapellátást tudja nyújtani.
Egy közelmúltban végzett másik felmérés során kiderült, hogy a fogorvosok körülbelül 8%-a képes PPE viselése közben a beteggel hatékonyan kommunikálni, 65 %-uk teljesen képtelen.
A jelenleg érvényes előírások kimondják, hogy az AGP-t is végrehajtó fogorvosi rendelő minden tagjának FFP3-as légzőmaszkot, vagy annak egy megfelelő alternatíváját kell viselnie – mindezt cseppálló öltözetben, arc- és kézvédelem mellett.
Működésképtelen és felesleges
A csoport felmérésének egyéb megállapításai a következők:
- A fogorvosok 22%-a azt mondta, hogy sikertelen volt az alkalmassági tesztelés
- 1,8%-uk „normális” kommunikációs képességről számolt be teljes védőeszköz viselésekor, 75% -uk szerint „csökkent” vagy „jelentősen csökkent” a kommunikációs képesség; 22% azt mondta, hogy nem tud hatékonyan kommunikálni egyáltalán
- 45% -uk szerint nem tudnak hatékonyan lélegezni, amikor AGP megfelelőségű maszkot viselnek
- 80% -uk szerint hosszú távon (hat hónap) nem tolerálják az FFP3 vagy az FFP2 maszkok viselésé
- Körülbelül 12% szerint a rendelkezésre álló tudományos felmérések és eredmények igazolják az FFP3 / FFP2 maszkok alkalmazását az AGP-kben, 58% -uk szerint ez nem igazolja felhasználásukat, míg 29% -uk szerint további információra van szükségük a maszkhasználat szükségességére
A csoport rámutat arra is, hogy a COVID-19-et a PHE, valamint a veszélyes kórokozókkal foglalkozó tanácsadó bizottság (ACDP) már nem sorolja a súlyos következményekkel járó fertőző betegségek közé (HCID). Ennek eredményeként a csoport felkérte a PHE-t, hogy változtassa meg a „jelenleg nem működőképes, nagyon megterhelő és szükségtelenül magas szintű PPE-útmutatást”.
A felkérő levél kimondja: „Úgy gondoljuk, hogy sokkal inkább megfelelő és gyakorlatiasabb az alapvető PPE-követelmény mind az AGP, mind a nem AGP jellegű eljárások esetén: a teljes arcvédő, az eldobható nemlatex kesztyűk és megfelelő, de rövid ujjú, mosható, szekcionális klinikai védőfelszerelés ruházat.
Időszaki csökkentés
A BAPD szerint Nagy-Britanniában a hatékony járványkezelés következtében nem a Spanyolországban és más déli államokban jellemző legszigorúbb előírások szükségesek.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_cta title=”Ossza meg véleményét!” button_url=”https://www.facebook.com/dentalpress” button_text=”Hozzászólok” _builder_version=”4.4.1″ custom_button=”on” button_text_size=”16px” link_option_url_new_window=”on”]
A DENTAL.HU a fogászati szakma portálja.
Az Ön véleménye, hozzászólása, aktivitása legalább olyan fontos, mint a cikk, amit elolvasott. Ossza meg a cikket ismerőseivel vagy szóljon hozzá, mondja el véleményét a Facebook oldalunkon.
[/et_pb_cta][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]