A fiatal fogorvosok mintegy fele érzi pozitívan a jövőjét a szakmában. Ez derül ki a Dental Protection új kutatásából.
Míg alig kevesebb mint a megkérdezettek fele (49%) mondta, hogy pozitívan látja a jövőjét a fogászat szektoron belül, addig közel minden ötödik (37%) aggódik a Covid jólétére gyakorolt hatása miatt. Az elmúlt öt évben képesítést szerzett fogorvosok 49%-a szerint a Covid-19 miatt elmaradt betegkezelések hatással vannak a mentális jólétükre.
Verbálisan bántalmazó
Ezen túlmenően több mint egyharmaduk (35%) azt mondta, hogy a felgyülemlett beteg mennyiség miatt többletmunkát kell végezniük.
A felmérésben részt vevő fiatal fogorvosok észrevételei:
„Az elmaradás aggodalomra ad okot, mert a betegek a fogorvosi személyzeten vezetik le a mérgüket.”
„A mentális egészségem romokban hever, egy NHS-rendelőben dolgozom egy hátrányos helyzetű területen, egész nap bunkó, hálátlan, szóbeli sértegető és megfélemlítő betegekkel foglalkozom, és nem kapok köszönetet.”
„Nem bírom tovább. Gondolkozom, hogy végleg kilépjek a rendelőből, az emberek durvasága miatt, de az is lehet, hogy az egészségügyet is elhagyom”.
Forrás: dentistry.co.uk